Lietuviškai

Sveiki atvykę į "Asmeninis gidas" tinklalapį. Mano vardas Elė. Esu vilnietė, Vilniuje gimusi ir užaugusi, bet vis dar kaskart maloniai nustembu atradusi Vilniuje kažką naujo. Kviečiu vilniečius ir miesto svečius atrasti šį nuostabų miestą kartu su manimi. Tai puikus būdas turiningai praleisti laiką pačiam arba padovanoti dovaną kitam. Turiu gido pažymėjimą, išduotą Valstybiniame Turizmo departamente prie LR Ūkio ministerijos.

Ekskursija apie garsias Lietuvos moteris. Pusantros valandos trukmės ekskursija supažindins su penkiomis įdomiomis moterimis, gyvenusiomis Vilniuje. Jų kilmė, išsilavinimas, meilės istorijos, politinės to laiko aktualijos, Vilniaus vieta jų gyvenime...Moteriškų istorijų kaleidoskopas.

Ekskursija po Vilniaus senamiestį.  Tradicinės ekskursijos po Vilniaus senamiestį metu tris valandas pasivaikščiosime po Vilniaus senamiestį, 1994 m. įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pradėsime pažintį su miestu Katedros aikštėje, paskui aplankysime Prezidentūros aikštę ir stabtelsime prie Vilniaus universiteto, tada pasivaikščiosime pagrindinėmis senamiesčio gatvėmis iki "gotikos kampeliu" vadinamo Šv. Onos ir Bernardinų bažnyčių ansamblio, pakalbėsime apie gintaro kelią ir pasižiūrėsime inkliūzus vienoje senamiesčio galerijoje, pamatysime, kur XVIII a. buvo pirmasis Vilniaus botanikos sodas, pažintį su senamiesčiu tęsime praeidami siauromis buvusio žydų geto gatvelėmis, Rotušės aikštėje pakalbėsime apie miesto amatus, pasigrožėsime Šv. Kazimiero bažnyčia ir Bazilijonų vienuolyno vartais, o ekskursiją užbaigsime ten, kur tolerantiškai sugyvena trys religinės bendruomenės: unitai, stačiatikiai ir katalikai, ir kur pamatysime vieną žymiausių šventųjų paveikslų Lietuvoje- Aušros Vartų Madoną. Ekskursija yra apžvalginė, į objektų vidų neiname.

Ekskursija po atkurtus Lietuvos Didžiųjų Kunigaikščių rūmus. Pusantros arba dviejų valandų trukmės ekskursija po šiuo metu populiariausią Vilniaus muziejų supažindins su rūmų raidos istorija, ekspozicijose pamatysime autentiškus archeologinius radinius ir atkurtus istorinius interjerus, išgirsite čia gyvenusių žmonių istorijas, susipažinsite su LDK istorijos svarbiausiais momentais. Muziejus pritaikytas lankytojams su negalia.

Vilniaus senamiestis. 
Ekskursija po Užupį. Pusantros valandos trukmės ekskursija po bohemiškąją respubliką paliks neišdildomą įspūdį. Ekskursijos metu susipažinsime su pagrindiniais Užupio lankytinais objektais, bet pati šios ekskursijos esmė yra mėgautis šio unikalaus rajono atmosfera. Būtinai stabtelsime prie Užupio undinėlės, Užupio angelo, Užupio konstitucijos, aplankysime Bernardinų kapines.

Angelas Bernardinų kapinėse.
Ekskursija pagal pageidavimą. Šis variantas tinka norintiems individualios ekskursijos su konkrečiais norimais lankytinais objektais. Ekskursijos trukmė ir sudėtis aptariama individualiai su užsakovu.

Vilniaus ekskursijos vyksta pėsčiomis, reikalui esant galima naudotis visuomeniniu transportu arba užsakovo transportu. Gintaro galerija yra lankoma jos darbo metu. 

Ekskursija po Kauną. Autobusu, traukiniu arba užsakovo transportu vykstame į Kauną. Ekskursijos metu aplankysime Kauno senamiestį, pasivaikščiosime Laisvės alėja, nueisime iki Vienybės aikštės ir Laisvės statulos, pakilsime funikulieriumi iki Kristaus Prisikėlimo bažnyčios. Miesto puošmena- tarpukario architektūra. Į programą galime įtraukti pasikėlimą į apžvalgos aikštelę ant Jėzuitų bažnyčios stogo (sezono metu) arba aplankyti pasirinktus muziejus (Velnių muziejų, Čiurlionio muziejų, Vytauto Didžiojo karo muziejų, Žilinsko galeriją). Esant galimybei-Pažaislio vienuolyno ansamblio lankymas.

Kauno Rotušės aikštė.
Ekskursija po Trakus. Autobusu, traukiniu arba užsakovo transportu vykstame į Trakus. Trakus galime drąsiai vadinti XV a. LDK sostine. Aplankysime žymiausią Trakų objektą- Trakų salos pilį. Pasivaikščiosime po Trakų senamiestį, paskanausime karaimiškų patiekalų, aplankysime su karaimais susijusias vietas (maldos namus, senąsias kapines). Pagal pageidavimą galime į programą įtraukti Pusiasalio pilies lankymą, kur yra sakralinio meno ekspozicija. Esant galimybei-Užutrakio lankymas. Rekomenduoju Trakuose praleisti visą dieną.

Trakų salos pilis.

Ekskursija Kernavėje. Autobusu arba užsakovo transportu vykstame į Kernavę. "Lietuvos Pompėja", "Lietuvos Troja"...Reikšmingas piliakalnių kompleksas su specialios apsaugos statusu. Pasivaikščiojimas po tūkstančius metų menančius gamtos ir žmogaus kūrinius-piliakalnius ir apsilankymas turtingame archeologijos muziejuje padės suprasti, kodėl Pajautos slėnyje apima tokie keisti pojūčiai.

Gido paslaugas galima užsakyti nuo kelių valandų iki kelių dienų. Kalbu lietuviškai, angliškai, rusiškai, todėl mano gidavimo paslaugas galite užsakyti savo draugams iš užsienio, norintiems susipažinti su Vilniumi, Kaunu ar Trakais. Ekskursijos vedamos tiek vienam asmeniui, tiek nedidelei grupei.

Kainos ir daugiau informacijos prašome teirautis elektroniniu paštu: elepranaityte(@)gmail.com